Kurumsal kimlik, pazarlama sektöründe, bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. kurumsal kimlik ile firmalar, kendilerini daha rahat ve daha kolay ifade edebilirler. Kurumsal kimliğin ön plana çıkarılması için, logodan ofis dizaynına, çalışanların görünüşünden, araçlarına, tabeladan web sitesine kadar pek çok faktörün, en iyi şekilde hazırlanması gerekmektedir. Kurumsal kimlik, firmaların değişmez bir bütünüdür. Akılda kalıcı olması için firmalar, kurumsal kimliklerini genel olarak değiştirmek istemezler. Ancak kurumsal kimliklerin zaman içerisinde gelişmeye ve çağa ayak uydurmaya ihtiyacı vardır.

Kurumsal kimlik çalışmalarında en önemli faktör, amblemler yani logolardır. Kullanıcıların aklında kalan simge genelde firmaların logosudur. Firmalar bu logolar ile kendilerini, ürünlerini ve hizmetlerini aynı anda tanınabilirler. Bu nedenle yapılacak olan kurumsal kimlik çalışmalarının özenli ve titizlik ile yapılması gerekir.

Bizler, kurulduğumuz günden bu yana, kurumsal kimliğinizin en iyi şekilde sizleri yansıtması için profesyonel çalışıyoruz. Her biri alanında uman olan ekibimiz ile özverili hizmet sunarak, firmanızı en iyi şekilde anlatacak logo tasarımları yapıyoruz. Kaliteli ve profesyonel hizmet anlayışımız sayesinde bu güne kadar pek çok başarılı projeye imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Pek çok firmanın kurumsal kimliğini en iyi şekilde geliştirerek, uluslararası alanda tanınmasına katkı sağladık. Bu nedenle kurumsal kimlik çalışmalarınızda en iyi çözüm ortağınız olmaktan onur duymaktayız.

Kurumsal kimliğinizi yansıtacak olan en önemli faktörlerden birinin logo tasarımları olduğunun bilincinde olarak, özel tasarımlar yapıyoruz. Tasarımlarımızın her aşamasında sizlere bilgi vererek fikir alışverişinde bulunuyor, isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak logolar üretiyoruz. Ayrıca logolarınızda kullanılacak renklere kadar her türlü ayrıntıya dikkat ediyor ve titizlikle çalışıyoruz.

Sunmuş olduğumuz kurumsal kimlik hizmetimizin önemini ve kurumsal kimliğin ne olduğunu detaylı olarak inceleyelim;

Kurumsal kimliğin unsurları;

Kurumsal davranışlar; bu davranışlar, kurumların üçüncü şahıslar olan davranış biçimi kapsamaktadır.

Kurumsal iletişim; bu unsur, kurumun kimliğinin iletişim ile olan bağlantısını kapsamaktadır. Bu iletişim kurumun reklamı, pazarda tanıtılması, satış geliştirmesi, kamuoyu araştırması,halkla ilişkileri ve personel iletişimi gibi konulardan oluşmaktadır.

Kurum felsefesi; kurumun değer, tutum, hedef, ilke ve kuruluşundan itibaren geçen zamandan oluşmaktadır.

Firmamızın kurumsal kimlik çalışması iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Bu aşamalardan şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Kurum içi çalışmalar;

Zarf tasarımı, amblem tasarımı, atentli kağıt tasarımı, kartvizit tasarımı, dosya tasarımı, haberleşme formları, bloknot tasarımı, kurum içi yönlendirmeler, şirket kuralları, kurumsal kimlik kullanım klavuzu, dijital olan  materyallerin tasarımı ve muhasebede kullanılacak dokümantasyonların tasarımı.

Kurum dışı çalışmalar;

Araç tasarımları, kurumsal web projeleri, bina cephesi ve iç tasarımı, tanıtım materyalleri, reklam materyalleri.

Bizler kurumsal kimliklerinizin oluşumlarında belirli süreçler izliyoruz. Bu süreçleri şu şekilde bahsetmek mümkündür;

 • Tasarım sürecinde yapılacakların tespit edilmesi
 • Tasarım sürecinin zamanlanması
 • Tasarımların ilk etaptaki sunumu
 • Sunum sonrasında yapılan düzenlemeler
 • Onaylanmış olan tasarımların baskı ve teslim edilme süresinin zamanlaması

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması için, firmanın bütün bilgilerinin eksiksiz olarak alınması gerekmektedir. Bu veriler sonucunda, firmanın genel kurumsal kimliği ortaya koyulup, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması sağlanmaktadır. Kurumsal kimlik çalışmalarında önemli olan bir diğer faktör ise, logoların rengidir. Bu rengin kurumsal kimliğin kültürünü, tarihini, sunduğu hizmeti veya ürünü en iyi şekilde yansıtması gerekmektedir. Yaptığımız çalışmalarda, kurumunuzu en iyi şekilde yansıtacak rengi bularak, kimliğinizin bu renk ile bağdaşmasını sağlıyoruz.

Firmaların kurumsal kimlik çalışması yaptırmasındaki amaçlar;

 • Kendi kurumlarının reklamını yapmak.
 • Belirledikleri hedef kitleye ulaşmak.
 • Satışlar için medyayı bilgilendirmek.
 • Sahip oldukları kurum için sağlam bir imaj ve prestij yakalamak.
 • Hem iç hem de dış uyumu yakalayabilmek
 • Finansal kurumları ve yatırımcıları etkileyebilmek.
 • Rakiplerden bir adım önde olmak.
 • Uluslararası alanda prestij sahibi olmak ve dünya ülkelerine de tanıtım yapabilmek.

Başarılı bir kurumsal kimliğin firmaya olan katkılarından ise şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Kurumsal kimlik çalışmaları, geleceğe olan yatırımları ifade etmektedir. bu yatırımlar, firmaların ilk başlarda olmasa bile, ilerleyen dönemlerde kazançlı çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kurumların uzun süreli itibar kazanmasına yardımcı olmaktadır.

 • Firmanın adının ve logosunun, akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır.
 • Firmaya ait olan özelliklerin, en hızlı şekilde aktarılmasını sağlamaktadır.
 • Ürü ve hizmetlerin kalite garantisini sunmaktadır.
 • Ürün ve hizmetlerin doğası ve konumları hakkında bilgi vermeyi sağlamaktadır.
 • Rakiplerden farklılaşmayı sağlamaktadır.

Görüldüğü gibi kurumsal kimlik, bir firmanın geleceği için oldukça önemlidir. bu nedenle yeni kurulan firmalar için yapılacak olan kurumsal kimlik çalışmalarının eksiksiz olması gerekir. çünkü kurumsal kimliğin yenilenme şansı yoktur. Ancak zaman içerisinde değişme çalışmaları yapılabilmektedir. Bizler de hem kurumsal kimlik çalışmalarınızı en iyi şekilde planlıyor hem de gerekli değişimleri, çağın gereksinimlerine uyacak şekilde tasarlıyoruz. Bu nedenle en profesyonel hizmeti sunuyor ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri üretiyoruz. Sizlere verdiğimiz sözü zamanında yerine getirerek, vakit kaybetmeden, adınızı tanıtmanıza yardımcı oluyoruz. Tüm bunları yaparken de uygun fiyatlar sunuyor ve maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı oluyoruz.

Personelimizin eğitim ve gelişime önem vererek, her birini kendi alanında uzman hale getiriyoruz. Bu sayede, reklam ve tanıtım çalışmalarınızı en kaliteli şekilde sunarak, size özel tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Sizler de bu kaliteli ve profesyonel hizmetimizden faydalanarak, kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, hemen bizimle irtibata geçebilir, uygun fiyat tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir